Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Ustvarjanje s kamni

Ko se odpravite na sprehod v naravo, lahko le-tega popestrite. Skupaj z otrokom naberite različne kamne, ki jih otroci nato doma poljubno okrasijo. Za lažje ustvarjanje priporočam kamne z gladko površino. Že samo nabiranje in iskanje kamnov, otrokom predstavlja velik izziv, in kar je najbolj pomembno, učijo se opazovati naravo. Ideje, kako bo otrok okrasil kamne prepustite njim, vaša naloga je le, da jim priskrbite ustrezen material za ustvarjanje. Zagotovo se kje doma skrivajo vodene barvice, tempere ali flumastri, konec koncev pa je ustvarjanje mogoče tudi s katerimi drugimi materiali npr.: perlice, različni odpadni okraski, naravni material – ki ga otroci lepijo na kamne. Prepustite otroku prosto pot domišljije. Ob končnem izdelku, lahko starejše otroke tudi spodbudite, da vam izdelek predstavijo, ali si zanj domislijo kakšno zgodbo.

In še nekaj primerov dobrih praks:

 

Denisa Martinčič

Dostopnost