Ustvarjajmo z rolicami WC papirja

1. PRIMER: Natikanje slamic skozi rolico

Potrebujete:

• Rolice wc papirja ali brisačk
  • Slamice
  • Škarje
  • Luknjač

Rolice po želji prerežite na polovico. Sami ali skupaj z otrokom z luknjačem naredite poljubno število lukenj.

Ponudite jim slamice, da jih lahko natikajo skozi luknje v kartonski cevi iz vseh strani.

To je preprosta in zabavna dejavnost, ki spodbuja ustvarjalnost

1. PRIMER:

Za to dejavnost potrebujete samo elastike in rolico.

Preprosta dejavnost za spodbujanje fine motorike. Otroci morajo s prsti odstraniti elastike iz rolice. Potem lahko še enkrat ponovite.

1. PRIMER: Možički – lutke

Za dejavnost potrebujete rolice wc papirja, škarje, barvice.

Rolico prerežite na polovico. Z otrokom s škarjami nekje do sredine  zarežite tanke trakove, kot je prikazano na sliki. Otrok lahko na koncu poljubno pobarva.

1. PRIMER: Slikanje:

Rolico prerežete na polovico, do sredine zarežite trakove različnih oblik. Otrokom ponudite papir in bravo in naj se packanje prične.

1. PRIMER: Tunel

Na tla razporedite rolice, skozi zalepite lepilni trak. Otroku ponudite slamico in kroglico ali kaj podobnega, kot je prikazano na sliki. Otrok naj s slamico kroglico vodi skozi vse rolice.

Viri: Spletna stran Laughing kids learn in Pinterest