Kaj se dogaja?

Kulturni praznik pri Pikapolonicah

Tudi letos smo obeležili kulturni praznik pri Pikapolonicah. Že teden dni pred praznikom smo dejavnosti povezali na temo Franceta Prešerna in državnih simbolov. Ustvarjali smo portrete Franceta Prešerna v različnih tehnikah (enkrat smo risali s svinčnikom, drugič pa z...

več...

Mehurčkov kratkočasnik

V skupini Mehurčki smo predšolskim otrokom izdelale Mehurčkov kratkočasnik v katerem so, med drugim, tudi grafomotorične vaje. Grafomotoriče vaje so v predšolskem obdobju izredno pomembne, saj tako otroci razvijajo spretnosti, ki jih potrebujejo za pisanje v šoli....

več...

Zimsko ustvarjanje

Ker v tem šolskem letu ne moremo reči, da je bila čisto prava zima, smo se odločili, da jo pri Pikapolonicah pričaramo sami. Zato smo veliko ustvarjali in peli zimske pesmice. Da smo lahko okrasili našo smrečico, smo naredili okraske iz slanega testa.   S tempera...

več...

Muca copatarica

V skupini Kapljice, smo najmlajši otroci v mesecu februarju prebirali knjigo Muca Copatarica - Ela Peroci. Učili smo se pospravljati copate na želeno mesto ter jih iskali v množici drugih. Zraven smo peli pesmi Kje je copatek? - Janez Kuhar in Biba raja - Mira Voglar....

več...

Kaj moj otrok že zmore?

Povzetek Šole za starše 11.2.2021 KAJ MOJ OTROK ŽE ZMORE? Srečanje Šole za starše je potekalo 11. 2. 2021, s pričetkom ob 17. uri, preko webinarja na spletnem kanalu Youtube. Predavanje z naslovom » Kaj moj otrok že zmore?«, je izvedel gospod Marko Juhant,...

več...

Vožnja z vlakcem

Ker se velikokrat odpravimo na sprehod v center Ljubljane, tudi velikokrat srečamo vlakca Urbana. In seveda, otroci so vedno vprašali, če se bomo peljali z njim. Ampak najin odgovor je vedno bil, da se bomo z vlakcem peljali drugič. In res! Pri vozniku smo se...

več...

Gibalni poligon v igralnici

Ker v času virusa Covid-19 ni priporočljivo uporabljati športnih rekvizitov, smo se odločili, da bomo naredili gibalni poligon kar v igralnici. In to s pripomočki, ki smo jih našli v igralnici. 🙂 Najprej smo dobro ogreli naše telo, nato pa začeli s poligonom. Na...

več...

Ko barvice oživijo…

V vrtcu je mogoče vse. Tudi barvice lahko oživijo. Celo otroci se lahko spremenijo v barvice, ki oživijo ob glasbi. Nekega dne se je v naši skupini zgodilo natančno to – otroci so se spremenili v barvice, barvice so oživele in zaplesale. Plesale so vsepovsod, se...

več...

Pust širokih ust

PUSTNA (M. Voglar) TRALALA, HOPSASA PUSTNE SMO ŠEME, TRALALA, HOPSASA NIČ NISMO LENE. TRALALA, HOPSASA OKROG SE VRTIMO, TRALALA, HOPSASA IN VESELIMO. ROK BO VOJAK POSTAL, MANJA ŽIRAFA, MAŠKARE SMO PRAV VSI, SMEŠNA JE VSAKA. P.S. V naslednjih dneh bomo videli, kako...

več...
Dostopnost