Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Kaj se dogaja?

Obisk starejših v domu Poljane

Zaradi epidemije covid-19, so bili v domu starejših občanov Poljane strogi ukrepi za preprečevanje okužb, zato nam je bilo sodelovanje onemogočeno kar štiri leta. Ko nas je poklicala delovna terapevtka, smo se njenemu vabilu z veseljem odzvali. V vrtcu se zavedamo...

več...

Sončki gredo v šolo

Vsak začetek ima tudi svoj konec. Tako je tudi z obiskovanjem vrtca. Na zaključku šolskega leta in obiskovanja vrtca, so otroci staršem pripravili dramatizacijo pravljice »O goskici, ki se je učila peti« in pevski nastop. Pritekla je tudi kakšna solzica, saj se starši...

več...

Vrtec, ki je bil muzej

V okviru projekta »Vrtec, ki je bil muzej«, ki je celo leto potekal v skupinah Sončki in Balončki, smo si v Etnografskem muzeju ogledali razstavo Azija sredi Ljubljane - Življenje Skuškove zbirke. Otroci so bili navdušeni nad razstavljenimi predmeti, na nekaterih...

več...

Bibe na morju

Z oddelkom prilagojenega programa smo konec maja letovali na Debelem rtiču. Za večino otrok je bila to prva izkušnja nekajdnevnega bivanja brez staršev. Prav tako velja obratno za starše. Upam, da so ta čas dobro izkoristili. Bibam ni bilo hudega, tudi vreme je bilo...

več...

SPOZNAVANJE POKLICEV

Otroci skupine Balončki so spoznali poklic šivilje in zobozdravnice. Navdušeni so bili nad poročno obleko, ki jo je sešila Aleksandrova mamica. Z zanimanjem so prelistovali modne revije, risali s šiviljsko kredo in spoznavali šiviljske pripomočke. Preizkusili so se v...

več...

Narava se prebuja

Težko pričakovana pomlad nam prinese daljše dneve in s tem tudi prijetne temperature, poleg tega pa nam ponudi številne priložnosti za uživanje na svežem zraku ter opazovanje cvetočih dreves in travnikov. Skupaj z otroki skupine Mavrice iz enote na Poljanski cesti smo...

več...

Gostovanje gledališča FRU FRU, Lutkovna predstava DIČI DIČA

Ljubljana, 12.5.2024 V enoti Prule smo v mesecu maju v jasličnih oddelkih gostovali gledališče Fru Fru. Ogledali smo si predstavo Diči Diča kot kolaž otroške poezije Otona Župančiča. Otroci so tako uživali v različnih pesmih, ritmu besed, poigravanju z zvoki ter v...

več...

KUŽA TERAPEVT

17. 5. sta nas v skupini obiskali kužika Besi (pasme ameriška akita) ter njena lastnica ga. Barbara iz Društva Tačke pomagačke. Društvo je prostovoljno in opravlja terapevtsko delo s pomočjo psov. Opravljajo različne vrste terapij, njihovo delo pa je namenjeno...

več...

S policisti po varni poti v šolo

Prometna varnost je v današnjem času pomemben dejavnik našega življenja. Otroke je potrebno čim prej seznaniti z varnim vključevanjem v promet in v vrtcu se tega dobro zavedamo. Otroci so najšibkejša točka v prometu in ravno zato je pomembno, da jih s prometno vzgojo...

več...

Bonjour iz Zemljemerske

V okviru programa Erasmus+, smo gostili dijakinje iz Francije. Skupaj smo si na sprehodih ogledali mesto, grad in ostalo bližnjo okolico vrtca. Vključili smo jih tudi v vse naše dejavnosti. Za nas so pripravile plesno-glasbeno dopoldne, nas naučile nekaj francoskih...

več...
Dostopnost