Politika varstva osebnih podatkov

Kaj se dogaja?

POZDRAV JESENI!

Kdo listje prebarva? Kje veter prespi? Kdo slano napravi? Kam megla zbeži? Kdo žene v goricah Klopotec lesen? Kaj vse bo na mizo prinesla jesen? Sprašuje jo dete, ker dedek ne ve, zakaj mu prinesla je sive lase? (Feri Lainšček) Strokovne delavke vrtca, Poljanska...

več...

»Gori doli naokoli«

Skupini Žogice in Ptički smo se odpravili na tridnevno bivanje izven vrtca na Pokljuko. Prvi dan smo delali poizkuse, ter radovedno opazovali kaj se bo zgodilo. Zvečer pa smo imeli plesno zabavo v telovadnici. Na zabavo je prišel tudi škrat Pokljukar in zaplesal z...

več...

Prvič v vrtec

September je naokoli, in tako tudi uvajalno obdobje pri najmlajših. V skupini Zvezdice smo skozi cel mesec spoznavali svojo igralnico, igrače in seveda strokovni delavki. Čisto vse nam je bilo novo! Poglejte, koliko novih igrač imamo! In vse so takooo zanimive. Še...

več...

Trgatev

Pri Kapljicah smo spoznavali grozdje. Obiskali smo Grajski vinograd in si ogledali trgatev. Pripravili: Mateja Jarc in Tanja Gantar

več...

Ples pri Sončkih z Nevo

Vsak teden komaj čakamo, da zaplešemo s plesno pedagoginjo Nevo Kralj. Otroci se seznanjajo s prvimi plesnimi koraki in spoznavajo ljubezen do ustvarjanja z gibanjem. Preko plesnih metod sproščajo psihofizične napetosti, doživljajo zadovoljstvo in občutek uspešnosti....

več...

Evropski teden mobilnosti v vrtcu na Strossmayerjevi

V Evropskem tednu mobilnosti smo letos prvič sodelovali na množičnem plesnem dogodku »Diham ples«. Zaključni dogodek smo izvedli na daljavo. Učitelji Plesne šole Kazina so se preko zoom-a oglasili iz plesne dvorane. Najprej smo zaplesali letošnjo koreografijo, potem...

več...

TEDEN MOBILNOSTI

16. 9. 2021 – 22. 9. 2021 V enoti Praprotnikova 2 smo vse skupine sodelovale pri tednu mobilnosti. V prvi starostni skupini smo prepevali pesmi Moj rdeči avto in Tu, tu, tu po cesti ter prebirali knjige na to tematiko. Igrali smo se s prevoznimi sredstvi (avtomobili,...

več...

Teden mobilnosti – Živi zdravo, potuj trajnostno

Dejavnosti v tednu mobilnosti so potekale v igralnici, na igrišču vrtca in bližnji okolici. Najmlajši so z gibanjem, petjem in preko gibalnih iger posnemali vozila. Starejši otroci so izdelali maketo mesta iz odpadnih škatlic, tulcev, papirja in blaga. Vsako jutro so...

več...

PONOVNO SKUPAJ

Tople septembrske dopoldneve smo preživljali na prostem. Najmlajši otroci so preko igre spoznavali vrtčevsko igrišče, starejši pa bližnjo okolico vrtca. Pripravile strokovne delavke enote Poljane, Zemljemerska 9.

več...

Izlet na Bled in ogled razstave eksotičnih živali

Skupina Žogice in Ptički smo se podali na pot proti Bledu, kjer smo si ogledali razstavo eksotičnih živali. Z zanimanjem smo opazovali živali, ki so bile razstavljene v terarijih in vivarijih. Ko smo si vse ogledali, smo se posedli ob jezeru in takrat je postalo še...

več...
Dostopnost