JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Kje je sneg?

Praznični december je hitro minil in že je tukaj novo leto, novi začetki in pričakovanja. V našem vrtcu že nestrpno čakamo sneg. Le kateri otrok ne skače od veselja, ko se prebudi v zasneženo jutro. Da bi priklicali sneg smo naredili zimsko dekoracijo, sedaj pa si čas krajšamo z različnimi dejavnostmi.

Najmlajši so slikali s čopičem z belo barvo na moder papir, prepevali so različne zimske pesmi kot so: Jaz sem snežak (J. Bitenc), Zima, zima bela (ljudska), Ringa raja, zima nam nagaja (M. Voglar), igrali so se prstno deklamacijo Zima bo. Na terasi opazujejo spremembne, za ptice pa so izdelali tudi ptičjo hranilnico.

Večji otroci pa so se o snegu pogovarjali, izdelali so zimsko senzorično škatlo, se pogovarjali o zimskih oblačilih in dejavnostih na snegu, sestavljali snežaka iz papirja ter se igrali didaktične gibalne igre. Najstarejši so si izdelali kar svoj sneg in se z njim igrali. Prav tako so prepevali zimske pesmi ter brali pravljice o zimi…

… Pa smo ga le priklicali, otroci so se že veseli zapodili v belo snežno odejo… Zimsko veselje se je pričelo…

Dostopnost