Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Joga za dobro jutro

Joga za najmlajše je vadba, ki je zasnovana za dobro počutje staršev in njihovih otrok. Lahko vadite skupaj z otrokom.

Joga za najmlajše pri otrokih povzroči, da boljše in dlje spijo, so bolj umirjeni in nasmejani, kar vpliva na boljše počutje in razvoj otroka.

Joga za najmlajše vpliva na le-te na različnih nivojih. Ne le, da aktivno preživijo nepozaben čas s svojo mamo/očetom, se pri tem zabavajo in dobro premigajo, temveč joga vpliva blagodejno tudi na njihov imunski sistem in prekrvavitev ter sprostitev.

Ko jogo za najmlajše vadimo v vrtcu,v vskupini, otroci postanejo tudi bolj družabni, samozavestni in razigrani. Pri tem spoznavajo komunikacijske tehnike, se že pričenjajo socializirati in postanejo tudi vse bolj radovedni, kaj se dogaja v njihovi okolici. Družba drugih otrok pa vpliva tudi na hitrejši razvoj, saj se med seboj posnemajo in tako prevzemajo navade drugih malčkov. Doma pa ste vi otroku največji vzor in objekt posnemanja, tako s svojim vedenjem, kot tudi s svojimi navadami in rutino. Veliko zabave vam želiva.

 

Povzeto po knjigi: M. Gates, S.J. Hider: Joga za dobro jutro in joga za lahko noč

 

Pripravili: Breda Sterle in Andreja Lange

 

Dostopnost