JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Gremo v gozd

V enoti Poljanska smo se podali v raziskovanje jeseni in njenih darov. Tople, sončne dni smo izkoristili za igro in gibanje na prostem. S starejšimi otroki  smo odhajali na sprehode na travnik in v gozd, z mlajšimi pa smo se odpeljali na sprehod po okolici vrtca. S pomočjo naravnih materialov (dreves, kamenja, vej, listov, korenin…) smo dejavnosti naredili zanimivejše, otroci pa so se preko igre v naravi naučili tudi marsikaj novega.

Opazovali smo pisane drevesne liste, jih nabirali, grabili, prevažali v samokolnicah… Otroci so ob tem izražali veselje, zadovoljstvo, bili so sproščeni in razigrani.

S potepov po gozdu smo prinašali različen naravni material, ki smo ga uporabili za izdelavo didaktičnih iger: urejali in razvrščali smo drevesne liste, se igrali Spomin ter spoznavali simetrijo. Ustvarjali smo tudi na likovnem področju, otroci so slikali jesensko drevo, izdelovali lepljenko najljubšega sadeža in lepili jesensko listje.

Hvala narava, da nam nudiš možnosti za nenehno raziskovanje, opazovanje in čudenje!

 

 

Pripravili: Tia in Brigita

Dostopnost