Evropski teden mobilnosti

Ob evropskem tednu mobilnosti smo v skupini Škratje spoznavali promet in potovalne navade. Pri dejavnostih smo izhajali iz otrok ter uporabljali tehnike aktivnega učenja. Otroci so bili celostno aktivni ter razvijali strategije mišljenja in raziskovanja.

Vsako jutro smo beležili način prihoda v vrtec. Ob tem smo spoznavali, izdelovali in odčitavali različne grafične prikaze.

Na sprehodu v mesto smo spoznavali varne poti. Opazovali promet, prometne znake. Videli smo avtobus mestnega potniškega prometa, vlak Urban in Kavalir. Ozaveščali smo pomen hoje za zdravje in okolje.
Zbrali smo predloge otrok in se na njihovo pobudo peš odpravili v Tivoli, na grajski grič, Golovec in Rožnik.

Ogledali smo si postajališče za izposojo koles BicikeLJ.

V vrtcu smo s svinčnikom narisali kolesa. Oblikovali smo svojo postajo BicikeLJ.

Izdelek smo odnesli na pošto v center mesta in ga poslali na natečaj Var(č)ne poti. Na poti do tja smo poiskali tudi druge poštne nabiralnike.

Čez nekaj dni smo svoj izdelek poiskali na razstavi v Mestni hiši.

Pripravili Tanja Z. in Tanja G.