EKOSISTEM V STEKLENICI

Prispeli smo v vrtec Stara Ljubljana – to je vrtec, kjer domujejo otroci iz skupine Rožice. Tokrat smo v njihovi igralnici spoznavali EKOSISTEM V STEKLENICI.
V igralnici nas je že čakala Špela in nas povabila k izvajanju gibalne igre. Skakali smo po eni in dveh nogah.

Po končanem skakanju smo se zbrali okoli »mize« s kvadratki. Vsak otrok si je izbral svojega.

Na sredino mize je položila veliko naravnega materiala iz gozda. Po štetju jih je spodbudila k sestavljanju zloženk.

Vsak je naredil svoje drevo, Špela pa je vsakemu dala žival, ki jo je umestil na mesto, kjer ta žival živi. Spodbudila, jih je k poimenovanju živali. Po opisovanju so otroci pospravili ves material in ga pravilno razvrstili v škatle. Špela otrokom predstavi velikoooo steklenico.

Skupaj ugotovimo, da je to pravi gozd v steklenici. Špela je iz škatlice vzela deževnika in ga ponudila otrokom v roko. Otroku, ki je želel je poškropila roko in mu ga položila v dlan.

Prijetno je bilo gledati njihove odzive. Za sprostitev je Špela s petjem in metlo pometla igralnico in nas nasmejala. Pravi, da je to umetnost pometanja.

Hvala Špela, veliko smo se naučili!

Vzgojiteljice iz skupine Ptički in Rožice