Baloni in učenci Osnovne šole Janeza Levca

Naša enota na Prulah se nahaja med dvema osnovnima šolama (na eni strani je OŠ Prule, na drugi pa OŠ Janeza Levca). Z osnovo šolo Janeza Levca si delimo ograjo na igrišču vrtca, večkrat se vidimo, si pomahamo ter opazujemo kaj vse počnejo tamkajšnji učenci.
V letošnjem šolskem letu smo se povezali z njihovim naravoslovnim krožkom in učiteljico Ano ter pripravili druženje na igrišču vrtca. V dopoldanskem času smo na vrtčevskem igrišču pripravili jesensko obarvano dejavnost ter se lotili ličkanja koruze. Otroci so se zadane naloge zagnano lotili in zrna koruze so hitro padala v pripravljene posode. Koruzna zrna smo spravili in jih bomo uporabljali pri ustvarjanju, igri ter hranjenju labodov, ki jih srečamo na sprehodu ob Ljubljanici.

Ker smo bili pri ličkanju tako uspešni, je nato sledila še koruzna malica. Kar na igrišču smo postavili avtomat za pokovko ter jo tudi pripravili. Otroci so se strinjali, da je bila to najboljša malica na prostem.

Zapisala: Vesna Gajić Korda