Bibe na morju

Z oddelkom prilagojenega programa smo konec maja letovali na Debelem rtiču. Za večino otrok je...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Zmajčki in Vidkova srajčica

Knjige so del našega življenja, del našega vsakdana. V vrtcu jih vsakodnevno beremo. So izhodišča za načrtovanje dejavnosti, pogovore z otroki… Knjige nas »spremijo« v sladki spanec.
Nekega dne se je v naši skupini Zmajčki pojavila vsem že poznana knjiga – Kdo je napravil Vidku srajčico. Otroke je kot magnet pritegnila zgodba o Vidku, 4-letnem dečku, ki je vedno imel stare in strgane srajčice. Predlog o otroški dramatizaciji pravljice so potrdili z glasnim »Jeeeeeeee!« Priprave so se začele in čez dva tedna so bili Zmajčki pripravljeni na svoj prvi nastop pred občinstvom. Med nastopanjem jih ni nič zmotilo. Pozabljeno besedilo so nadomestili z improviziranim ali so vprašali: »Kaj že moram povedat?« Uživali so v pozornosti otrok in vzgojiteljic. Največja nagrada za trud nam je bilo dolgo in glasno ploskanje prijateljev s Poljanske 21.

Hvala vsem, ki ste se odzvali našem vabilu in upamo, da ste uživali.

a1 a2 a3 a4 a5

Vidku smo sešili tudi nekaj novih srajčic iz papirja.

Zmajčki, Tina in Adriana

Dostopnost