Recikliran papir

Ptički smo naredili svoj prvi recikliran papir.
KAJ SPLOH POMENI RECIKLIRAN?
Narediti papir? Iz česa?
»Ja, to pa se ne da. Papir delajo v tovarni. Saj nimamo lesa!« In tako smo prišli do problema. Vklopili so se možgančki in otroci so dajali različne predloge.
Na jutranjem krogu sva jim podtaknili star časopisni papir.
Dolgočasno? Ne, sploh ne! Zelo zabavno!
Naslednji dan smo imeli časopisno zabavo!
Ampak, kako do papirja na katerega bomo lahko risali ali pa iz njega izdelovali novoletne okraske? Zdaj pa akcija!
NOV PAPIR SE DA NAREDITI IZ STAREGA ČASOPISNEGA PAPIRJA! KAKO?
Jaka Č. nam je prinesel načrt. Takoj smo se lotili dela. Naslednji dan so otroci prinesli star časopisni papir. Natrgali smo ga na majhne koščke.
Dodali smo vodo…in naredili papirnato kašo. Časopisni papir smo uporabili tudi za risanje in ustvarjanje.

1fszp2szp1
Papirnata kaša je bila pripravljena!
Začeli smo s postopkom izdelovanja. Otroci so ob tem razvijali predstavo o nastajanju odpadkov ter pomenu in možnosti predelave. Spoznali so delovni proces in razvijali primeren odnos do dela in organizacijske sposobnosti.
Papirnato kašo smo zvrnili na pripravljene krpe. Obtežili smo jih z lesenimi kockami, na katere smostopili in s tem stisnili papirnate koščke in spodrinili vodo.
Male papirčke smo tako stisnili, da smo dobili čisto tanko plast, ki smo jo dali na sušenje pred igralnico.
Zdaj je na vrsti potrpežljivost! Ko se bo »stiskanec« posušil, bomo dobili NOV PAPIR, ki smo ga naredili iz starega zavrženega časopisnega papirja.
Zdaj pa vemo kaj pomeni RECIKLIRAN PAPIR.

Ptički, Vesna in Barbara