Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Kaj se dogaja?

Glasbeno kraljestvo živali

Otroci iz skupine Škratje smo se odpravili v Cankarjev dom. Tam smo si ogledali komentiran koncert – simfonično matinejo Glasbene mladine Slovenije z naslovom Kraljestvo živali. V njem se združujejo tri umetnosti: glasba, literatura in ples Prisluhnili smo Orkestru...

več...

Igra brez igrač v skupini Ptički

Vrtec brez igrač Na 1. roditeljskem sestanku sva starše seznanili z Letnim načrtom in dejavnostim, ki bodo potekale pri Ptičkih. Načrtovali sva drugačnega pristopa k uresničevanju zastavljenih ciljev. Družba Spoznavanje sebe in drugih ljudi Namen: • Otrok ima možnost...

več...

KJE JE POMLAD?

Živali v pravljici so iskale pomlad. Tudi otroci iz skupine Kapljic smo odšli pomladi naproti. Pot nas je peljala v Botanični vrt. Opazovali smo zvončke, žafrane, kronce in trobentice. Na drevesih smo opazili tudi ptice, ki so kukale iz ptičjih hišic. Tudi mi smo...

več...

Prvo srečanje z opero (Ptički in Rožice)

Pred opero nas je počakala hostesa in nas odpeljala v stavbo, ki se imenuje SNG OPERA IN BALET. Ustavili smo se v garderobi, kjer smo odložili oblačila. Popeljali so nas v dvorano, ki nas je presenetila s svojo lepoto. Oooo, koliko zlata, se je zaslišalo od daleč....

več...

OBLAČKI SPOZNAVAJO PTICE

Narava se počasi prebuja in zjutraj že lahko zaslišimo ptičje petje. Tudi na sprehodu smo bili pozorni na oglašanje ptic, opazili smo tudi ptičjo hišico. V igralnici smo poslušali zvoke različnih ptic in posnemali njihovo oglašanje ter kriljenje s perutmi. Otroci so v...

več...

FRIZERKA NA OBISKU

Obiskala nas je frizerka, mama dečka, ki nam je predstavila svoje delo. Otroci so spoznali, kaj potrebuješ za frizerski poklic in kako do njega prideš. Seznanili so se s pripomočki in jih preizkušali na lutkah. Oblikovali so različne pričeske. Ob koncu jim je po želji...

več...

HIŠA EKSPERIMENTOV NA OBISKU V VRTCU STROSSAMAYERJEVA

Otroci iz skupin Sončkov in Balončkov so dobili obisk Hiše eksperimentov. Seznanili so se z različnimi viri pridobivanja električne energije ter z njeno smotrno porabo. Otroci so spoznavali, raziskovali in z lastno aktivnostjo odkrivali zakonitosti pridobivanja...

več...

Naravoslovni nahrbtnik

Projektna naloga naravoslovni nahrbtnik v sodelovanju s starši v naši skupini poteka vse leto. Pomen naravoslovnega nahrbtnika/kotička v igralnici ali naravi je pomemben za ozaveščanje otrok o ohranjanju narave in trajnostnem razvoju. V igralnici lahko vključuje igre,...

več...

STARA ŠOLA ZA NAJMLAJŠE

Ptički in Rožice smo obiskali Šolski muzej v Ljubljani. Še šolski zvonec zazvoni in gremo v šolo! Bog dej, gospod učenik! Tako smo pozdravili učitelja in vstali ob njegovem prihodu v izbo – učilnico. Otroci so morali odgovarjati v celih stavkih, roke so držali na...

več...

PREGANJALI SMO ZIMO IN PRIKLICALI POMLAD

V pustnem času smo v našem vrtcu z otroškimi umetnijami pričarali pustno razigranost. Otroci so se seznanjali z lastno kulturo in kulturno dediščino. Z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem slovenskih običajev v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in spoštovanja do...

več...
Dostopnost