JUHU, SNEG JE TU!

Sončki smo bili zelo veseli snega. Takoj, ko je bilo mogoče, smo se odpravili ven. Pokazali sva...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Teden mobilnosti – MRAVLJICE, 16. – 22. 9. 2022

Trajnostna mobilnost je način življena in prav je, da jo kot vrednoto predstavimo vsem otrokom in njihovim staršem, saj se naše navade oblikujejo že v najzgodnejšem otroštvu.
V skupini Mravljice smo tudi z mlajšimi otroki v sklopu Evropskega tedna mobilnosti izvedli dejavnosti, ki so nam popestrile dneve v vrtcu. Posvetili smo se temam, ki nas spodbujajo, da živimo bolj zdravo in potujemo trajnostno. Otroci so v tem tednu osvajali znanja in spretnosti s področja prometne varnosti. Spoznavali so prometne znake in si jih ogledovali v knjigah in slikanicah, prevozna sredstva so razvrščali v različne vrste prometa na plakatu, seznanili so se z novo pesmico »Moj rdeči avto«, na sprehodu po mestu so opazovali promet in vozila, na terasah so se vozili s poganjalci, igrali so se z izdelano namizno igro o vozilih, za piko na i pa so s tehniko lepljenja ustvarili svoje semaforje, ki smo jih razstavili pred našo igralnico.


Nastja Božič in Vesna Girandon

Dostopnost