SVETLORIS

Skupina Rožice iz enote Stara Ljubljana in Ptički iz enote Prule radi skupaj letamo in...

več...
Politika zasebnosti

Teden mobilnosti

Namen tedna mobilnosti je spodbujanje otrok in staršev, da v vrtec prihajajo in iz vrtca odhajajo na čim bolj trajnostne načine: peš, s kolesom, skirojem, poganjalcem itd. Otroci so z grafičnim prikazom beležili na kakšen način so prišli v vrtec.

Otroci so se udeležili množičnega teka na 200 metrov,

sodelovali na plesnem dogodku Diham ples na Kongresnem trgu,

spoznavali prometne znake in jih iskali v bližnji okolici. Ogledali so si križišča in znamenitosti mesta z vlakom Urbanom.

Likovno so upodabljali vozila,

se igrali igro semafor, prepevali pesem Kolesarska in druge pesmi na temo vozil. Na igrišču so se peljali z različnimi vozili, si postavljali prometne znake in plesali rajalne igre. Otroci so pri dejavnostih sodelovali in doma spodbudili svoje starše k razmišljanju o zdravi, trajnostni mobilnosti.

Enota Strossmayerjeva

Dostopnost