JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Vrtec brez igrač

V skupini Ptički smo skupaj z otroki pospravili igrače. Le zakaj? Ali jih otroci niso pospravljali? Ali jih bomo oprali?

Ne!

Z » novo praznino« sva z Natašo otrokom omogočili možnost, da jo drugače zapolnijo. Da na novo definirajo svoje izkušnje, vedenje in znanje, potrebe in želje in to brez pomagal – igrač, ki otrokom marsikdaj že vnaprej določijo način uporabe. Želeli sva razvijati kvalitetne medsebojne odnose, komunikacijo, prevzemanje odgovornosti, vodilne vloge, podrejanje v skupno dobro.

Predvsem pa sva otroke le opazovali in pomagali, če so potrebovali pomoč (le z majhnimi namigi).

Najina opažanja:
S projektom sva uresničili zastavljene cilje. Vsi otroci so imeli možnost različnih vlog v skupini (pogajalec, vodja, vloga podrejenega, dolgočasje, domišljija …)
Zlasti so se učili postavljati se zase na primeren način. Odigrali smo igro vlog in skupaj ocenjevali, kateri način je bolj primeren. Krepili smo POZITIVNE ODNOSE, ki so najpomembnejši za zdravo delovanje na vseh področjih.
Hvala vsem staršem za sprejemanje in sodelovanje, zlasti pa Nataši, brez katere nam ne bi uspelo!

Barbara in Nataša

Dostopnost