JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Ptički pri Sončkih

Pri Sončkih smo se razveselili obiska Haninega očeta Dareta, ki proučuje ptice. Naučili smo se, da so ptice vretenčarji, da imajo peruti in lahko letijo. Njihovo telo je pokrito s perjem. Ogledali smo si različna peresa ptičev, božali smo nagačeno vrano. Ptiči nimajo zob, hrano pobirajo in trgajo s kljunom. Izvedeli smo, da pojejo samo samci in s tem privabljajo samice. Nekateri pari ostanejo skupaj do konca življenja.
Gospod Dare nam je prinesel nekaj različnih gnezd. Že po načinu izdelave in obliki gnezda lahko ugotovimo, katera vrsta ptičev gnezdi. Ogledali smo si različna jajca ptic, ki se glede na vrsto ptic, razlikujejo.
Gospodu Darku smo povedali, da tudi mi skrbimo za ptice, predvsem pozimi, ko jim izdelamo krmilnice in skrbimo, da so vedno polne hrane.

Sončki z Ireno in Hano

Dostopnost