VRTEC V VILI NA STROSSMAYERJEVI, KI JE BIL MUZEJ

V štiridesetih letih prejšnjega stoletja se je v vilo na Strossmayerjevi 3, kjer domuje naš vrtec, s svojim možem Ivanom Skuškom ml. vselila Tsuneko Kondō-Kawase (v Ljubljani se je preimenovala v Marijo Skušek), po rodu Japonka, ki je v hiši živela do svoje smrti 1963. leta. V stanovanju sta hranila bogato zbirko kitajskih, japonskih in korejskih starin in umetnin. Tako je hiša, v kateri je že za časa njenega življenja začel delovati tudi vrtec, delovala kot nekakšen zasebni muzej.

V sodelovanju z Znanstveno raziskovalnim središčem Koper in Filozofsko fakulteto,
smo organizirali Dan odprtih vrat za starše in otroke.

V telovadnici je bila na ogled razstava otroških risb (skupin Sončki in Balončki) na temo »Prva Japonka v Ljubljani«

Gospa Helena Motoh (znanstvena sodelavka) nam je na kratko predstavila zgodovino stavbe in teme delavnic.
Klara Hrvatin je otroke naučila japonsko jesensko izštevanko o želodku.

Otroci so se vključili v različne delavnice

1. delavnica:

Otroci so iskali rastlinske motive na povečanih fotografijah ornamentov, ki jo je vodila Nataša Vampelj Suhadolnik

2. delavnica

Otroci so slikali s čopičem in tušem (živalski motivi), ki jo je vodila Lili Saje Wang

3. delavnica

Otroci so barvali pobarvanke z motivi iz japonskih lesorezov, ki jo je vodila Maja Veselič