Umivajmo si roke

Ko gre za higieno rok pri malčkih, je vsaka dodatna spodbuda dobrodošla. Skupaj lahko ustvarite tole prikupno gosenico s slikami posameznih korakov umivanja rok.

Potrebovali boste naslednje pripomočke:

• A4 bel papir (lahko tudi debelejši, za tiskanje)
  • barvni ali vzorčasti šeleshamer
  • lepilo
  • škarje
  1. Na bel A4 papir natisnite sličice umivanja rok. Sličice izrežite vi ali pa vaš otrok, če že zna rokovati s škarjami. Naj otrok čim bolj sodeluje pri izdelavi, seveda v okviru svojih zmožnosti.
  2. Na barvnem šeleshamerju naj otrok s pomočjo manjšega krožnika ali kozarca obriše kroge. Naj bodo malo večji od slik umivanja rok. Kroge nato še izreže.
  3. Na vsak barvni krog otrok nalepi eno sliko.
  4. Otroku s svinčnikom zarišite še bibine noge in tipalke, poiščite nekaj primernega za oči ter v pravilnem vrstnem redu sestavite bibo.

Biba bo najbolj učinkovita, če jo boste obesili nad umivalnik, v višino vašega otroka in sprva nekajkrat skupaj z otrokom umili roke, postopno po vseh korakih. Da se mu ne bo preveč mudilo, mu lahko predlagate tudi, da med umivanjem rok zapoje pesem o bibi.

Pesem Biba leze, biba gre (Julija Poliščuk: »Pleši, pleši, črni kos«))

Uživajte v ustvarjanju in upam, da si bo vaš malček sedaj še bolj zavzeto umival roke.

Nataša Žagar