SPOZNAVANJE POKLICA IN DELA MEDICINSKE SESTRE

Študentke Zdravstvene fakultete iz smeri Zdravstvena nega so 25.10.2023 obiskale Vrtec Pod Gradom-Poljane, kjer so pri otrocih v starostni skupini dveh do treh let z uporabo metode igre, opazovanja, pripovedovanja in razlaganja ter praktičnega dela otrokom predstavile poklic medicinske sestre in njeno delo. Otroci iz skupin Sovice, Čebelice in Mavrice so se aktivno vključili in sodelovali pri odvzemu krvi, cepljenju in oskrbe rane medvedka, ki je padel s kolesa. Otroci so z veseljem uporabljali vse pripomočke, najbolj všeč pa so jim bile brizge in stetoskop.

Po končanih delavnicah so otroci prejeli nalepke in diplome za pogum.

Strinjamo se, da je potrebna priprava na diagnostično terapevtske posege tako s strani otrok kot staršev, zato spodaj prilagamo kratka in natančna navodila, ki so nam jih pripravili na Zdravstveni fakulteti. Slednja lahko olajšajo preglede in diagnostično terapevtske posege pri zdravniku in medicinski sestri.

Priprava otrok 1

Priprava otrok 2