Senzorna soba na Prulah

Med jesenskimi počitnicami smo skupine iz Stare Ljubljane gostovale v enoti na Prulah. Otrokom je bilo všeč predvsem igrišče pa tudi drugačne igralnice, igrače, novi prijatelji itd.
Na pobudo vzgojiteljice za zgodnji razvoj Zale Kadunc smo se vzgojiteljice in otroci iz skupine Zvezdice odpravili v senzorno sobo, ki je med novejšimi pridobitvami enote na Prulah. Senzorna soba je prostor, ki nudi veliko možnosti za raziskovanje in uporabo vseh čutil. Oprema v sobi spodbuja dinamično raziskovanje, hkrati pa soba nudi tudi možnosti za sprostitev in umiritev.
Spoznali smo se s senzornimi vodnimi kroglicami, se igrali s črkami in številkami na svetlobnih mizah, sestavljali sestavljanke, se gugali v posebni vreči.

Sestavile: Katja, Danijela in Zala