Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Sejemo, sadimo in za zelišča skrbimo

V naši enoti letos poteka projekt Narava in biotska raznolikost s poudarkom na zeliščih in dišavnicah.

Z otroki smo uredili zeliščne kotičke. Skupaj bomo skrbeli za rastline ter ob tem spoznavali različna zelišča in dišavnice (jih poimenovali, opazovali njihovo rast, izdelali herbarij, jih uporabili pri jedeh in podobno). S projektom bomo zaključili ob koncu leta.

Otroci iz skupine Metuljčki so v igralnici opazovali, tipali in vonjali zelišča posajena v lončku. V lončke so posadili semena zelišč, jih zalivali in opazovali kaj se bo zgodilo v njih. Igrali so se tudi z zemljo.

Otroci iz skupine Žogice so sejali in opazovali kalitev semen. Na terasi pa so pripravili korita in v njih posadili sadike zelišč.

Otroci iz skupine Mravljice so uredili zeliščni kotiček, sejali, raziskovali prst ter pripravili drobnjak za juho.

Otroci iz skupine Pikapolonice so sejali zelišča, raziskovali prst ter opazovali rast rastlin.

Otroci iz skupine Zvezdice so poimenovali zelišča, jih prepoznavali po vonju in svoja čutna doživetja narisali. Opazovali so semena pod lupo in z mikroskopom, jih posejali  ter spremljali rast rastlin.

Otroci iz skupine Zmajčki so sejali semena, sadili in presadili začimbe in dišavnice ter zalivali semena in rastline.

Dostopnost