JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

PRAVLJICE PRI MEDVEDKIH

Pri Medvedkih smo brali zanimive starejše zgodbe, spoznavali smo pravljice Zlatolaska in trije medvedki; Pravljica o Mali Marjetici, zajčku, medvedku in zlati pomladi ter Hvaležni medved. Zgodbe smo pripovedovali ob pomoči ilustracij – vsaka pravljica je imela svoj kotiček s fotografijami v igralnici. Izdelali smo tudi lutke likov iz pravljic ter izvedli dramatizacijo. Otroci lutke samoiniciativno vključujejo tudi pri igri v ostalih kotičkih in vedno znova animirajo like, ki so nastopale v pravljici. Preko spoznavanja in pripovedovanja zgodb smo, poleg jezikovnih zmožnosti, krepili potrpežljivost, prijaznost, hvaležnost, pomoč drugim in dobre odnose v skupini. Pri tem smo se dobro počutili, všeč pa nam je bilo, da prav v vseh treh pravljicah nastopajo medvedi.

Otroci iz skupine Medvedki, Larisa in Barbara

Dostopnost