Drevo

Otroci iz skupine Kapljice smo v tem šolskem letu opazovali drevesa v različnih letnih časih. Z...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

O hudobnem zmaju koronarju

Pravljica o hudobnem zmaju koronarju

(PDF datoteka)

Avtorici: Alice Čop in Klára Veselská

O USTVARJALCIH:
Pravljico sta si zamislili in v češkem jeziku napisali sestri Alice Čop in Klára Veselská, doma iz Prage na Češkem. Z odlično idejo je prispevala njuna mamica, Eva Veselská, z drugimi super idejami pa Kajetan Čop, ki je narisal zmaja, katerega si vsak otrok lahko pobarva čisto po svoje! Druge risbe so delo učencev OŠ Miha Pinter Toledo, podružnice Plešivec in CVIU Velenje, in so nastale pod vodstvom njihovega učitelja likovne vzgoje, Roberta Klančnika.

Prevod v slovenski jezik: Alice Čop in Noemi Čop

Klára Veselská je otroška klinična psihologinja in psihoterapevtka, Alice Čop pa gledališčnica, ki že več kot 20 let piše in ustvarja za otroke.

https://www.velenjcan.si/nb/napovednik/o-hudobnem-zmaju-koronarju

Pripravila: Andreja Drolc

Dostopnost