Neskončna košarica

Otroci iz skupine Škratje smo sodelovali v kreativno-domišljijskem natečaju » Ustvari svoje Lumpi gledališče in napiši zgodbico Kako so Lumpiji rešili svet.«
Uporabili smo svojo domišljijo. Pobarvali, poslikali, polepili smo belo Lumpi embalažo s katere je nastalo naše gledališče.

S tehniko aktivnega učenja smo sestavili zgodbico z naslovom Neskončna košarica.

Neskončna košarica
Ivor se je vračal z obale. Tam je v morju rešil ribico pred morskim psom.
Na poti domov je srečal Ulfa in Lalo. Ulf pove, da je bil pri zobozdravniku, ker ga je bolel zob.
Za ovinkom sta je jima pridružila še Pufi in Moja Moja.
Ob cesti je Lala zagleda razmetane smeti. Ulf predlaga, da jih poberejo in iz njih nekaj naredijo. Iz smeti lahko naredimo »neskončno košarico«, reče Ivor.
Lumpiji izdelajo neskončno košarico. S košarico se odpravijo po svetu in v njej zbirajo ideje kako lahko naredimo svet boljši in lepši.

Pripravili otroci iz skupine Škratje