Mesec požarne varnosti

Oktober je mesec požarne varnosti. V skupini Škratje smo ga obeležili z zanimivimi dejavnostmi.
Obiskali smo Gasilsko brigado Ljubljana.
Spoznavali smo poklic gasilca, gasilsko uniformo, opremo, gasilske tovornjake, dvigalo in najstarejše gasilsko vozilo.

Reševali smo uganke, iskali informacije v knjigah o gasilcih, si ogledali poučen posnetek gasilske intervencije in izdelali gasilski spomin.

V skupini smo izvedli vajo evakuacije in se z otroki pogovarjali, kako varno zapustiti igralnico. Poučili smo se, zakaj je pomembno, da se vsi zberemo ob znaku »zbirno mesto« na igrišču vrtca in se preštejemo.

Na Kongresnem trgu smo se udeležili prireditve Dan gasilcev. Vtise so otroci v vrtcu narisali. Ob risbah smo zbirali pozitivne komentarje otrok.

Otroke smo spodbujali h komunikaciji v manjših skupinah. V ta namen so s pomočjo tehnike aktivnega učenja (premešane slike) sodelovali v razvrščanju slik na temo požarne varnosti. Dogovorjeno so predstavili celotni skupini in tako pridobivali spretnosti samostojnega pripovedovanja.

Pripravili strokovni delavki iz oddelka Škratje