Igre za deževne dni

IGRA »KISLINA«

Z otroki lahko v dnevni sobi pripravite »nevarno pot« iz stvari, ki jih imate doma. Uporabite blazine, manjše preproge, stole, pručke,…

»Vsepovsod po tleh je kislina, zato se ne sme stopiti na tla. Stopimo lahko le na blazine, stol, pručko,… Pazite otroci, da vam kislina poškoduje nog.«

LAŽNJIVI STOL

Eden od prisotnih se usede na stol, drugi pa mu postavljajo različna vprašanja (npr. Kako ti je ime? Kakšne barve je tvoja majica? Ali hodiš v vrtec?…), on pa se jim mora v odgovor zlagati. Če se zmoti in pove po pravici se vloge zamenjajo in pride na lažnjivi stol tisti, ki mu je postavil »zvito vprašanje«.

TEKMOVAJE AVIONČKOV

Iz papirja zgubamo avionček. In tekma se lahko začne. Na tleh lahko z maskirnim trakom naredimo meter in tako izmerimo dolžino poletov. Seveda, pa bo treba določiti tudi sodnika, ki bo odčitaval dolžino poleta.

Npr.

Spletni vir: http://vivianaschildhoodtreasures.blogspot.com/2012/10/izdelki-iz-papirja-letalo-iz-papirja.html

Na spletu lahko najde vrsto različnih načinov gubanja papirnatih letal. Preizkusite, katero leti najbolje.

Pripravili Marinka in Jolanda