Igra otrokom v veselje in izziv

V skupini skrbimo, da je otrokom igra v veselje in izziv. Pri tem imajo otroci možnost izbire prijateljev, skupaj rešujejo težave, se dogovarjajo in sprejemajo različna stališča.

Z določenimi igrami otroci razvijajo fino motoriko. Učijo se pravilne drže pisala in ustreznega pritiska na podlago.

Uporabljajo škarje. Pri tem so pozorni na pravilno držo škarij in natančno izrezovanje.

Matematične igre: štetje, prirejanje, zapisovanje dogodkov s simboli, iskanje simetrije v naravi, spoznavanje geometrijskih likov in teles, razvrščanje predmetov po večih lastnostih…

Ob knjigah in drugih pripomočkih se otroci učijo samostojno pripovedovati. Razvijajo predbralne in predpisalne sposobnosti.

Še vedno pa otroci najbolj uživajo v zabavnih zgodbah, besednih igrah, ugankah, iskanju besed na določen glas.