Gozdno raziskovanje na Golovcu

Skupina Rožice iz vrtca Stara Ljubljana in skupina Ptički iz vrtca Prule, radi skupaj letamo in raziskujemo. Tokrat smo se odpravili na gozdno raziskovanje na Golovec.

Ustavili smo ob tabli in si jo ogledali. Spoznali smo simbole (piktograme) in se ob njih pogovarjali.
Na dogovorjenem mestu nas je pričakala Špela Klofutar, ki je gozdna pedagoginja.

Zbrali smo se v krogu , kjer nas je prijazno pozdravila in nam predstavila prostor za raziskovanje (gozdno igralnico).
Privlačna sredstva so otroke spodbudila k raziskovanju.

Kopanje s starimi žlicami.

Jabolka v košari, polžje hišice.

Odtisi rastlin na zastavico.

Špela je otrokom postavila odprta vprašanja.
Kaj mislite, da je to?
Otroci so sproščeno odgovarjali: gnezdo, prostor za polže, za plesat …

Nabiranje dračja.
Špela nas je presenetila s srečelovom. Izžrebali smo številko 52.
Dobili smo čudovito darilo. Prejeli smo igro za spodbujanje govora pri otroku. Ob sličicah na kamnih si otrok izmišlja zgodbo.

Rožice so izžrebale številko 76. Prejeli smo igro spomin. V škatlice položimo različne materiale iz narave in uganjujemo kje so skriti.

Na različne načine lahko spodbujamo naravoslovje. To igro smo poimenovali GOZDNI SPOMIN.
Spet smo preživeli čudovito dopoldne v naravi.
Rožice in Ptički, september 2023

STROKOVNE DELAVKE: Bojana Novak Borc, Anja Plohl, Barbara Bertoncelj Fekonja in Erika Godec