Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Enostavne in hitre ustvarjalne dejavnosti

Povzeli sva nekaj umetnostnih dejavnosti, ki so enostavne in hitre za pripravo, predvsem pa zelo zabavne. Za pripravo na dejavnost ne potrebujete veliko časa in materiala, skoraj vse najdete doma.

 

SLIKANJE NA ALUMINIJASTO FOLIJO

Pripomočki:

 • Aluminijasta folija
 • Vatirane palčke ali čopič
 • Tempera barve

Na ravno podlago položite aluminijasto folijo (najbolje je format A3 velikosti), da ima otrok, zlasti mlajši, čim večjo ustvarjalno površino. Folijo po želji lahko prilepite na trši papir ali karton, da se folija ne premika. Otrok lahko slika z vatiranimi palčkami, čopičem ali pa kar s prsti. Nastanejo zanimive umetnine

 

 

TISKANJE Z ALUMINIJASTO FOLIJO

Pripomočki:

 • Aluminijasta folija
 • Tempera barve
 • Papir

Pričnete z mečkanjem aluminijaste folije v kepo, to lahko naredi tudi otrok. Za otroka je mečkanje folije zabavna in prijetna izkušnja. Nato pripravite različne tempera barve. Potrebujete samo še  poljuben list papirja in ustvarjanje se lahko prične.

 

TISKANJE Z LISTI

Dejavnost je podobna prejšnji, le da namesto aluminijaste folije, uporabite liste.
Ko se z otroki odpravite na sprehod v naravo, lahko naberete liste različnih oblik in velikosti. Liste čez noč obtežite pod kakšno težko knjigo, da se zravnajo.
Otroku ponudite barve, čopič in list papirja.

 

SLIKANJE S SOLJO

Pripomočki:

 • Trši papir in karton
 • Jedilne barve
 • Sol
 • Lepilo mekol

Otrok z lepilom nariše na podlago poljubno sliko. Na sliko iz lepila naj potrese večjo količino soli, da zajame vse dele lepila. V času, ko se slika suši, z otrokom pripravite posodo, v kateri zmešate vodo in jedilno barvo. Potem, ko je lepilo na sliki posušeno, otrok s čopičem (lahko uporabi tudi kapalko) in že prej pripravljeno jedilno barvo, pobarva sliko na listu. Nastane lepa in pisana slika.

PIHANJE S SLAMICO

Pripomočki:

 • Vodene barve ali tuš
 • Slamica
 • Papir

Otroku ponudite list papirja, slamico in tuš. Če tuša nimate, lahko z vodo zmešate vodene barve ali katerokoli drugo tekočo barvo, lahko pa uporabite tudi jedilne barve. Na papir kapnite nekaj kapljic barv, potem pa otrok s pihanjem skozi slamico vodi barvo po papirju. Z otrokom opazujte, kako se barve med sabo mešajo na papirju.

 

VODENE SLIKE

Pripomočki:

 • Papir
 • Plastična vrečka za živila (z zadrgo ali brez)
 • Vodene barve
 • Voda

Otroku pripravite list papirja, vodene barve in plastično vrečko. Otrok naj s čopičem in vodenimi barvami pobarva plastično vrečko. Potem  otroku pomagajte list papirja navlažiti z vodo, da ne bo papir preveč moker.  Nato naj otrok pobarvano plastično vrečko pritisne na list. Nastanejo lepe vodene slike.

 

BRIVSKA PENA IN MEŠANJE BARV

Pripomočki:

 • Večja posoda
 • Brivska pena
 • Tempera barve

V večjo posodo dajte večjo količino brivske pene. Peni dodajte tempera barve, najboljše, da so barve žive in da jih je čim več. Otrok naj s čopičem ali pa z rokami meša barve. Otrok bo pri dejavnosti nadvse užival.

 

Vir slik: Pinterest

 

Irena Tomšič in Anja Detiček

 

 

Dostopnost