Deluj eko

Tudi letos smo sodelovali v natečaju Medexa in Hoferja: »Deluj eko – ohrani čebelo in smreko«.

Pri tem spodbujamo razmišljanje otrok o tem, kakšen je zdrav, lep in čist gozd, ki ponuja ustrezen prostor vsem prebivalcem, pri tem pa ne pozabljamo na pomen čebel, brez katerih svet ne bi bil to, kar je.

Namen natečaja je otroke na njim zanimiv način osveščati o pomenu ohranjanja narave.

V našem vrtcu smo oblikovali tri smrečice.

Pri oblikovanju smreke nas je spodbudilo iskanje naravnih materialov, ki jih najdemo v okolju in jih lahko ponovno uporabimo.

Na žagi smo dobili žagovino, doma poiskali zamaške iz plute, v gozdu pa nabrali bršljan.

Pri oblikovanju naše smreke nas je navdihnila Medena pravljica. Zato smo izdelali čebelice. Tudi otroci iz naše skupine so marljivi kot čebelice. Vedno so pripravljeni poprijeti za delo.

Tako kot veverice v pravljici Rdeče jopice, smo tudi mi oblekli svoje tople jopice in se odpravili na sprehod v bližnji gozd in vrt. Nabrali smo jesensko listje, suho cvetje in ostale plodove. V igralnici smo jih pobarvali in z njimi okrasili smrečico.