Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Čas je za igro

Vsi smo doma. Marsikdo zaradi tempa v katerega smo vpeti nima več časa za skupno igro z otrokom. Sedaj , ko pa smo naenkrat doma imamo veliko časa, a včasih  zmanjka   idej za igro. Starši ste otrokom v tej težki situaciji v kateri smo, edini partner v igri.

Igra je osnovna otrokova dejavnost. Pospešuje otrokov razvoj in zadovoljuje otrokove notranje potrebe. Otroci se preko igre sproščajo izživijo svoja čustva, razvijajo socialno kompetenco in se učijo samokontrole.

Preživite del dneva na prostem – igrajte se z žogo, hodite na sprehode, igrajte se igre teči – stoj, hodite po razgibanem terenu – gozdu , igrajte se skrivalnice ku-kuc in se spet prikažete, se lovite, igrajte ristanc, mečite kamenčke v vodo, opazujte kaj se dogaja npr. v vodi, opazujte spreminjanje določenega drevesa v tem prebujajočem se času,opazujte živali, poslušajte ptičje petje, vozite se s kolesi, poganjalčki, skiroji…

Igrajte se igre s prsti – ideje na internetu – prstne igre, igrajte se rime – Biba leze, biba gre, En dve smo doma..

Igre tekom dnevnih dejavnosti npr. pecite skupaj piškote, režite sadje zelenjavo, skupaj pomivajte posodo- vse za spretnost rok

Govorne igre

  • branje pravljic
  • igra telefončki – poveste eno besedo, kratek stavek – prišepnete na uho drugemu..zadnji pove kaj je slišal – zabavno in razvijamo pozornost
  • pogovor zvečer kaj smo delali kaj nam je bilo všeč, načrtovanje za naslednji dan
  • igra toplo hladno- skrijete nek predmet igračo- otrok išče vi pa ga usmerjate –toplo o je blizu predmetu, hladno ko se oddaljuje od predmeta

Igre prepoznavanja – čarobna vrečka –nekaj predmetov – 5-otrok jih prepozna po otipu, po vonju, po okusu

Namizne družabne igre – DOMINO; PARI; ČRNI PETER; ENKA; IGRE NA VARIANTO ČLOVEK NE JEZI  SE

Skupaj ustvarjajte iz odpadnega materiala npr. tulcev (papir, škarje, lepilo) in že bodo nastale rakete, daljnogledi, živali…

Rišite, barvajte, slikajte

Če boste  otrokom namenili čas, se z njimi igrali, bodo otroci bolj obvladljivi . Podarili jim boste neprecenljive trenutke. Čas , ki ga boste imeli le za njih. Ko prebudimo otroka v sebi ,pozabimo tudi na težke trenutke, ki jih v času pandemije ni malo.

Veliko veselih trenutkov z vašim otrokom.

Ideje dobite na spletni strani Printerest.

 

Tatjana Prusnik- specialni pedagog

Dostopnost