JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

ABC IGRALNICA PRI ČEBELICAH

Preko igre in različnih dejavnosti se v predšolskem obdobju intenzivno razvijajo sposobnosti slušnega in vidnega zaznavanja, počasi se poraja pismenost.
Ker nas zadnje leto vrtca že bolj zanimajo črke in številke, smo pri Čebelicah aktivno vključeni v bralni projekt Ciciuhec. Ciciuhci predstavimo svojo knjigo vrstnikom v vrtcu in se tako se učimo samostojnega pripovedovanja in poslušanja. Spoznavamo črke in jih prepisujemo na list, črke oblikujemo s plastelinom ali celo s telesom- gibalna abeceda. V likovnem kotičku imamo brivsko peno, da rišemo in pišemo po mizi, pretresamo in presipamo drobni material, sestavljamo in rišemo vzorce, režemo s škarjami in se igramo besedne igre. Naučili smo se nekaj novih pesmi in deklamacij, radi iščemo rime in prve črke družinskih imen ali najljubših prijateljev. Tudi igralnico smo okrasili z črkami iz papirja.

Januar 2022
Pripravili: Neda Cuder in Eva Keber

Dostopnost