JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Z igro odkrivamo…

…kaj privlači magnet, iščemo ravnotežje na obešalniku in se igramo s sencami.

V januarju smo v skupini Žabice aktivno raziskovali in spoznavali magnetizem, težnost in se igrali s sencami. Za raziskovalno delo smo zbirali vsakdanje predmete, naravne in odpadne materiale.
Igrali smo se z magneti in ugotavljali kaj vse privlači magnet- kakšno moč ima ali je vidna. Predmete, ki jih magnet privlači smo poimenovali, jih razvrščali v tabele in z magnetnimi črkami sestavljali imena. Iz omar smo potegnili obešalnike in jih obtežili z različno težkimi predmeti ter ugotavljali kako z različnimi utežmi postaviti obešalnik v ravnovesje, prav tako smo na igrišču z guganjem opazovali, kaj se dogaja s prevesno gugalnico.

IMG_1832IMG_1844IMG_191720160126_115146IMG_1944IMG_1802

In kako smo v igralnici naredili senčno gledališče? Pomagali smo si z reflektorjem in belo rjuho, raziskovali smo od kod prihaja svetloba, kje nastane senca in kam postavimo lutko. Bili smo gledalci in gledališčniki – animirali smo preproste lutke iz papirja, da je na platnu zaživela preprosta ruska pravljica Rokavička.

20160126_103332

Pripravili: Neda in Eva

Dostopnost