TEDEN OTROKA V STARI LJUBLJANI

Teden otroka je bil namenjen druženju otrok iz vseh skupin.
V ponedeljek s se otroci družili na igrišču ob sladkanju s pečenimi jabolki, rajanju ob glasbi in pokanju milnih mehurčkov. Mlajši otroci so ostali na terasah starejši pa so se jim po želji lahko pridružili in se pozabavali skupaj z njimi.

Torek je bil dan namenjen gibanju. Mlajši otroci so imeli gibalno urico v vrtcu, skupine starejših otrok pa so se odpravile na Grad, kjer so v drevoredu pomagali pri postavitvi poligona. Otroci so s skupnimi močmi prinesli športne rekvizite vse do vrha, potem pa veselo skakali iz obroča v obroč, lovili ravnotežje s hojo po vrvi, tekli slalom med stožci za konec pa se urili še v metanju žogic skozi obroč.

V sredo so si otroci ogledali lutkovno predstavo z naslovom »Hrčkova hruška«, ki smo jo izvedle strokovne delavke. Na koncu predstave so otroci skupaj z lutkami zapeli pesem »Vse najboljše« za malega hrčka, ki je praznoval rojstni dan, prav tako pa so lutke lahko pobožali.

V četrtek so otroci iz skupine žabice pripravili pevski nastop za otroke iz ostalih skupin. Ob spremljavi na male inštrumente so zapeli kar nekaj pesmic, tiste ki so znali tudi otroci iz občinstva pa so zapeli skupaj. Petju pesmic je sledilo rajanje ob igranju na harmoniko, kar je bil za otroke pravi žur, saj harmonika v vrtcu ni prav pogosto uporabljena.

V petek smo imeli igralni dan, kar so otroci komaj čakali. Otroci so v vrtec lahko prinesli svoje igrače, vrata igralnic pa so bila celo dopoldne odprta tako da so lahko prehajali iz sobe v sobo. Starejši otroci so šli na obisk k mlajšim, kjer imajo kar nekaj sorojencev, tako da so del dopoldneva preživeli tudi z njimi.

Strokovne delavke iz enote Stara Ljubljana