JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Strokovni posvet o celotni zgodnji obravnavi otrok s posebnimi potrebami

Dne 26. aprila 2018 je potekal posvet, ki so ga organizirali in izvedli ljubljanski vrtci, pod pokroviteljstvom Mestne občine Ljubljana.

S 1. 1. 2019 začne veljati nov Zakon o celostni zgodnji obravnavi predšolskih otrok s posebnimi potrebami (Ur. l. RS, št. 41/2017). Ker se trenutno pripravljajo podzakonski akti in ker je praksa (v tem primeru) že prehitela teorijo, smo želeli praktiki povedati, kaj potrebujejo naši otroci.

Očitno zakonodajalce to ne zanima, oz. nimajo odgovorov na naše dileme, ker se najbolj nagovorjeni niso udeležili posveta (Ministrstvo za izobraževanje in šport, Pedagoška fakulteta v Ljubljani).

Ravnateljica vrtca mag. Dragica Kraljič, je na posvetu predstavila problematiko izobraževanja kadrov: pomanjkljivo znanje s področja zgodnje obravnave ter pomanjkanje profilov;  večletno hudo pomanjkanje logopedov in delno tudi specialnih in rehabilitacijskih pedagogov.

Mag. Dragica Kraljič

Ravnateljica vrtca

Dostopnost