JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

ROŽICE IŠČEMO ZMAJEV ZAKLAD

Otroci in vzgojiteljici iz skupine Rožice smo se odpravili na iskanje zmajevega zaklada na Ljubljanskem gradu. Ob prihodu nas je pred gradom pričakala vodička Neža, ki nam je zaupala, da nam je zmajček Franci pustil sporočilo z navodili za iskanje zaklada, saj se je sam odpravil na počitnice. Skozi zabavno zgodbo smo tako spoznavali grad in življenje v njem, nekoč. Najprej smo osedlali konje in jahali do starega vodnjaka, potem pa nas pot ponesla do grajskih ječ in samic. Vseskozi smo iskali sporočila zmaja Francija in jih tudi uspešno našli! Kot zanimivost smo izvedeli, da so včasih gumbe izdelovali iz kosti. V grajski kapeli smo prisluhnili zgodbi o pogumnem vitezu Juriju, ki je Ljubljano rešil pred zmajem, ter se po polžastih, strmih stopnicah povzpeli na stolp. Neža nam je povedala, da je stolp visok kar 33 metrov! Res je,… zelo visoko smo bili! Najbolj pa smo se razveselili konca… v majhni sobi smo namreč našli 😊 skrinjo! V njej pa žal ni bilo zaklada, ampak še eno sporočilce. Zapreti smo morali oči, Neža pa je vsakemu v naročje položila skriti grajski zaklad, za vse uspešno opravljene naloge. Darila smo bili zelo veseli in navdušeno spraševali vzgojiteljice, kdaj bomo odšli še na kakšno iskanje zaklada.

Vzgojiteljici iz skupine Rožice.

Dostopnost