Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Polžki smo obiskali Predsedniško palačo

Polžki smo v novembru 2016 znova doživeli zelo zanimiv izlet. Tokrat smo obiskali Predsedniško palačo, kjer nas je sprejel predsednik države g. Borut Pahor. Ker je bil to zelo pomemben obisk, smo zraven povabili tudi skupini Žabice in Ptički, z nami pa so odšle tudi ga. ravnateljica Dragica Kraljič, nekatere druge predstavnice Vrtca pod Gradom ter Vitova mama ga. Nuša Zajc, kateri se lahko tudi zahvalimo za pobudo, pomoč pri organizaciji in spremstvo. Preden smo obiskali Predsedniško palačo, smo se seveda poučili o tem, kdo je predsednik države, kakšne so njegove naloge in kako lahko postaneš predsednik. Da smo si vse skupaj lažje predstavljali, smo se dva dni pred obiskom kar sami igrali volitve, izvolili svojo predstavnico in spoznali, kako pomembno vlogo bomo imeli, ko bomo dopolnili 18 let. Ko smo prišli v Predsedniško palačo, ki nas je navdušila že s svojo bogato notranjostjo, nas je najprej sprejela gospa, ki vodi protokol, nato pa so po mikrofonu napovedali še g. predsednika. Čeprav smo izvedeli, da ima g. predsednik zahtevne naloge in je včasih na televiziji videti precej resen, je naše srečanje potekalo v zelo sproščenem vzdušju. Dve dekleti z Gimnazije in srednje šole Rudolfa Maistra Kamnik sta pripravili kratek kulturni program, nato pa smo zapeli še mi. G. predsednik je bil navdušen. Pravzaprav tako zelo, da smo vsi dobili sladoled. Ko smo se najedli in naklepetali, so g. predsednika že čakale nove obveznosti, mi pa smo si ogledali še kabinet, kjer potekajo pomembni pogovori s predstavniki naše in tujih držav, naredili nekaj fotografij in se zadovoljni odpravili proti vrtcu. Upamo, da bomo še kdaj obiskali g. predsednika. Še posebej, če mu je ostalo še kaj sladoleda.

Branka Preskar in Maruša Čot

Dostopnost