Ples

Ples je eden najstarejših in poglavitnih načinov človeškega izražanja. Med tem, ko se v zahodnem kulturnem okolju ples vse bolj odmika iz vsakodnevnega življenja in se v seli v plesne šole pa je pri nekaterih kulturah še vedno spontani izraz veselja do življenja. Ples pa ima tudi zelo sproščujoč vpliv na človeško telo.

Danes vam predlagava, da z otroki preizkusite prosti, izrazni ples.

Lahko se tudi prav posebej uredite.

Prosti ples začnemo tako, da izberemo preprosto, otroku dobro poznano in priljubljeno glasbo, da jo začutijo in se ji prepustijo. Ritem naj se spreminja, od počasnejšega k hitrejšemu. Otrokom dovolimo, da se prosto izražajo, jih nič ne popravljamo ali kritiziramo.

Da ples ne postane dolgočasen, ga popestrimo z raznimi temami:

Indijanski ples: prevladujejo naj teptanje, vzkliki, ritmična glasba, bobni, bobnajo naj tudi otroci.

Ples robotov: odsekani, trdi, hitri ali počasni gibi.

Trebušni ples: gibanje z boki, levo in desno, kroženje z boki, gibanje rok… lahko s tančico v roki, po možnosti izberete orientalsko glasbo.

Disko ples– izberite primerno glasbo.

Ples snežink: Rahlo stopicanje, vrtenje, nežni gibi, izberete klasično glasbo.

In tako naprej …

Povzeto po knjigi: Potovanje v tišino ( avtrorici: Renata Srebot in Kristina Menih)

Za vas povzeli in pripravili: Andreja Lange in Breda Sterle