Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Obisk skupine PTIČKI v hiši RTV SLO

Sprejela nas je prijazna gospa in nas popeljala po RTV hiši.

Najprej smo se ustavili na posebnem prostoru, kjer potekajo tiskovne konference. Otroci so se takoj postavili na bel prostor. Mimo je prišel g. Adrijan Pregelj, ki je poklicni fotograf. Prosili smo ga, da nas fotografira.

Ogledali smo si veliko prostorov, kjer imajo shranjene stvari, ki jih potrebujejo pri snemanju različnih oddaj.

V hiši, ki se ji reče »televizija« je veliko hodnikov in stopnic, ki peljejo v različne prostore.

Zelo je bilo zanimivo v garderobi, kjer hranijo ženska in moška oblačila.

Ustavili smo se v studiu, kjer snemajo TV DNEVNIK. Takoj sem se preizkusila v napovedovanju in gledala v » trotl boben« (prikazovalnik besedil), v tako imenovan skrivni ekran, kjer napovedovalci berejo vsebino Dnevnika.

Skozi hodnike pod zemljo, smo prispeli v hišo, ki se ji reče RADIO. Šli smo v studio, kjer so imeli znani glasbeniki vajo. Med njimi je bil tudi Tilnov očka, Lenart Krečič, ki je po poklicu glasbenik – saksofonist.
Tilen nam ga je prijazno pokazal.

Glasbeniki so nam predstavili inštrumente in ob njihovih zvokih smo tudi malo zaplesali.

Na bobne smo tudi zaigrali.

Hvala očka Lenart za organiziranje nepozabnega obiska na naši RTV SLOVENIJA.

Barbara Bertoncelj Fekonja in Erika Godec

Februar, 2024

Dostopnost