JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Matematika v vrtcu

Otrok se v vsakdanjem življenju že zelo zgodaj sreča z matematiko. Otrok ob pridobljenih izkušnjah in znanju spoznava, vsakodnevne probleme rešiti učinkoviteje, če uporablja matematične strategije mišljenja. Vesel je, ko najde rešitev, zato išče nove in nove situacije. Pri tem mu lahko pomagamo odrasli s tem da mimogrede uporabljamo matematične izraze, z njimi štejemo, jih spodbujamo k reševanju različnih problemov, k razvrščanju, …

Pomagamo si lahko s čisto preprostimi sredstvi, ki nas obdajajo. Pošiljamo vam nekaj idej! https://www.facebook.com/soynaranjadulce/posts/2752772398328556

 Liki, vstavljane likov v odprtine.

Zabijanje plastičnih palčk

Poišči par                                                   

Otrok na tulec lepi števila

 Prirejanje

   Iskanje predmetov iste barve

Osebni arhiv Kaje Ajdnik

Družabna igra z liki, izdelali smo veliko igralno kocko na kateri je 2-krat krog, pravokotnik in trikotnik.                     

Enake like smo položili na tla pred vsakega igralca 4. Metali smo kocko in igralec ki ima pred seboj lik ki smo ga vrgli na kocki se premakne za eno polje naprej. Kdor prvi pride do konca zmaga.

IGRIVA MATEMATIKA S PLASTELINOM – Pinterest

ŠTEJEMO IN OBLIKUJEMO KROGLICE, DA NASTANE GOSENICA

OBIKOVANJE GEOMETRIJSKIH LIKOV IZ PLASTELINA 

PRI OBLIKOVANJA KEPIC    SLADOLEDA LAHKO   NAREDIMO ČUDOVIT VZOREC                                

 

Družabna igra iz odpadne embalaže in slanega testa.

Slano testno naredimo iz 300g moke, 300g soli, 2dl vode, 1 žlice olja.

Oblikujemo kroglice in izdelamo kocko na katero kasneje narišemo pike. Vržemo kocko in poberemo število kroglic, ki nam ga pokaže kocka. Kroglice vržemo v steklenico. Zmaga igralec, ki ima največje število kroglic. Mlajši otroci lahko s kroglicami polnijo steklenico in tako urijo ročne spretnosti. Po končani igri kroglice pospravimo v steklenico in jo zapremo. Tako nas bo igra počakala do naslednjič.

 

 

Iz odpadne embalaže izdelamo didaktično igro. Uporabimo slano testo, ki ga zvaljamo in z modelčki za piškote izrežemo poljubne oblike. Na embalažo prerišemo modelček in z olfa nožem izrežemo. Da rob ne bo oster, ga oblepimo z lepilnim trakom.

Otrok poišče ustrezno obliko.

Osebni arhiv Meta Weissenbach

 

 

Ustvarite vzorce s pomočjo pokrovčkov;

za osnovo uporabite predlogo – gosenico, ki jo lahko poljubno pobarvate  glede na barve pokrovčkov, ki jih imate na voljo doma. Gosenico lahko natisnete tako veliko, da lahko mlajši otroci polagajo pokrovčke nanjo, na ustrezno barvo. Starejši otroci si lahko gosenico tudi sami pobarvajo po določenem navodilu, in nato nanjo, pod njo, nad njo polagajo pokrovčke, lahko pa jo tudi nadaljujejo od podloge naprej. Namesto pokrovčkov lahko to dejavnost izvedete tudi s pomočjo ščipalk za perilo, nalepk, cofkov, kamenčkov, ki jih otroci lahko sami pobarvajo, da so različnih barv ipd.

Osebni arhiv Kaja Urbanč

 

Še nekaj idej….. (vir Pinterest)

 

Vzorci

Otrokom ponudimo čim več merilnih sredstev (različni metri, merilne posode, tehtnice…) s katerimi naj se igrajo.

Merjenje / primerjava prostornine

Merjenje / primerjava prostornine (s tekočino)

 Merjenje dolžine in tehtanje

Preprosto tehtnico lahko izdelate kar sami.

 

Števila in štetje

 

 

 

Oblike

 

Spodnje naloge so iz zbirke: 2 Naloge zabavne in poučne – Založba Grahovac.

 

Pripravile strokovne delavke enote Prule

Dostopnost