Lutkovna predstava Zvezdica Zaspanka

V torek, 10. maja, smo se že drugo leto zapored, zbrali v osnovni šoli Poljane, ki nam je prijazno odstopila prostor, in prisluhnili lutkovni predstavi za otroke in njihove starše.

»Zvečer, ko se mi po malem odpravljamo spat, se na nebu zvezde zbude«.

S temi besedami se začne slovenska kulturna pravljica Zvezdica Zaspanka, avtorja Frana Milčinskega Ježka.

Na nebu je vse narobe, ker ena zvezdica manjka – zvezdica Zaspanka. Mesec  jo za kazen pošlje na Zemljo, kjer pomaga razbojniku omehčati srce. Otroci so spoznali, da ima njihovo ravnanje lahko negativne posledice tudi za druge. Zvezdica jim je pokazala, da je treba prevzeti odgovornost za svoja ravnanja. Toda, ko s svojim delom pomaga razbojniku, da tudi on spozna svoje napake, se lahko vrne nazaj na nebo.

Tokrat je predstava Zvezdica Zaspanka v izvedbi strokovnih delavk – »Grajske vile«, navdušila  vse navzoče.

Hvala vsem, ki ste v predstavo vložili veliko truda!

Odziv otrok, staršev, babic, dedkov in ostalih obiskovalcev ob koncu predstave je pokazal, da je bil ves trud nastopajočih in vseh ostalih sodelujočih, zagotovo poplačan in pozitivno nagrajen.

Pravljica ni namenjena le otrokom. Prav je, da tudi starejši občasno prisluhnemo kakšni pravljici in s tem najdemo kakšen moder nauk zase. Med predstavo nam je pravljica vsaj za nekaj minut odgnala življenjske skrbi.

Hvala staršem, ki ste prispevali v sklad vrtca!

Zapisala: Vida Matevžič, pom. ravnateljice

Foto: Andreja Drolc, pom. vzgojiteljice