Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

LIKOVNO UPODABLJANJE SAMEGA SEBE

Otrokom vsakodnevno omogočamo, da se ustvarjalno in likovno izražajo preko usmerjenih dejavnosti kot tudi preko dejavnosti, ki potekajo spontano.
Likovno upodabljanje samega sebe je odličen način, da otrok opazuje in prepoznava dele in strukturo svojega obraza in telesa. Otrok lahko išče podobnosti in razlike med njim in med vrstniki ter spoznava, da je vsakdo poseben na svoj edinstven način. Omogočimo mu, da se upodobi na kakršenkoli način želi, tako da privre na dan njegova samopodoba, njegova čustva ter se izrazi njegov notranji svet. Otroci so ustvarjali podobo samega sebe z različnimi materiali ( papir, vrvice, vijaki, matice, drevesni listi, plodovi…) in na kreativen način prikazali, kako vidijo sami sebe.

Pripravile: Tia, Anja, Veronika

Dostopnost