Ptički smo obiskali čevljarja Vladimirja Vodeba, ki nam je prijazno razkazal čevljarsko delavnico....
VRTCA POD GRADOM
OBISK FRANCOSKEGA INŠTITUTA
V mesecu aprilu smo imeli pri Lunicah in Oblačkih dijakinji iz Francije. Zato smo skupaj obiskali...
IZLET NA RAKITNO
V mesecu septembru smo se skupini Žabice in Sončki odpravili na izlet na Rakitno. Vožnja z avtobusom nam je ob petju in pogovoru hitro minila.
Ker smo slišali, da na Rakitni domujeta palček Pohajalček in muca Copatarica, smo se odločili, da ju poiščemo. Ob robu gozda smo našli zelo dobro skrito, majhno in lepo urejeno palčkovo hišico.
Posladkali smo se z bonboni, ki jih je za nas pripravil palček, a žal ga nismo videli. V zahvalo smo mu zapeli nekaj pesmic, saj nas je zagotovo opazoval iz bližnjega grmička.
Pot nas je vodila proti hiši muce Copatarice. Že od daleč smo opazili belo hišo z zelenimi okni. Muce nismo našli doma, smo pa pokukali skozi okna in videli lično zložene copate vseh barv.
Ob lesenem kozolcu so nas pričakali konji, koze, zajci in črni pujsi.
Težko smo se poslovili in preko zelenih travnikov in stezic utrujeni prišli do avtobusa. V vrtec smo se odpeljali polni novih doživetij in vtisov.
Komaj čakamo na kakšen nov izlet.
September, 2015 Žabice in Sončki