ITALIJA

Marinka in Maja sta se oktobra v Firencah udeležili tečaja z naslovom “Basic ICT for Teachers: Empowering Classrooms in the Digital Age”, kjer sta pridobili dragocene veščine in znanja o uporabi umetne inteligence (AI) v izobraževanju. Tečaj jima je predstavil osnovne koncepte AI in poudaril njen potencial za izboljšanje učnega procesa. Naučili sta se uporabljati osnovna AI orodja, kot so ChatGPT, Canva in Diffit, ki jim omogočajo:
• ChatGPT: Generiranje in prilagajanje učnih vsebin.
• Canva: Ustvarjanje privlačnih in vizualno bogatih učnih gradiv, kot so plakati, prezentacije in interaktivni materiali.
• Diffit: Orodje za avtomatizirano ustvarjanje prilagojenih delovnih listov in nalog, s čimer lahko prilagodita gradivo glede na raven in potrebe otrok.
Pridobili sta vpogled v to, kako lahko AI orodja poenostavijo naloge, kot so priprava gradiv, aplikacij prilagojeno razvojni stopnji otrok.
Zavedamo se, da je za prihodnost izobraževanja ključno, da se vzgojitelji prilagajajo tehnološkemu razvoju. Umetna inteligenca bo igrala pomembno vlogo pri oblikovanju sodobnega vrtca, saj omogoča večjo interaktivnost, kreativnost. Prav tako je pomembno, da ostanemo kritični in etični pri uporabi AI, da bi zagotovili, da je tehnologija uporabljena na način, ki podpira razvoj otrok in spodbuja njihovo kreativno in kritično mišljenje.

Pogled na Firence iz Giardino delle rose

Trg Piazza della signoria – kopija Michelangelovega Davida