JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Gozdna urica z gozdno pedagoginjo Špelo Klofutar

Danes smo govorili o pletenju. Kaj pomeni pletenje, kdo plete? Špela je dala možnost razmišljanja, otroci so dajali različne odgovore. Pokazala jim je kapo, ki jo je spletla in kvačko s katero je naredila ” ketnico”. Spodbudila jih je k opazovanju in jim pokazala kako izgleda pletenje v naravi. Vsak otrok je ujel svoj storž, ki ga je prepletel s posušeno slamo.

Pokazala nam je polno različnih gnezd in otroci so ugotavljali iz česa so spletena.

Prepletene storže so položili položili na gozdno mizo. Špela je otrokom ponudila kroglico. Le iz česa je narejena?

Ugibali so, vonjali in si kroglico podajali spredaj in zadaj za hrbtom. Špela jim je povedala , da je polno takih kroglic našla na morski obali. Morski valovi so oblikovali in prepletli bilke, ki so se nabrale v morju in jih oblikovali v prikupne kroglice.
Otroci so dobili novo nalogo. En otrok je bil drevo, drugi pa je prepletal vrvi. Vloge sta zamenjala. Pri tem so se zabavali in urili prstne spretnosti.

Špela je pletene vrvice pregledala in nas pohvalila za vztrajnost in sodelovanje.

Bojana, Particija , Erika in Barbara

Dostopnost