ŠKRATKI, MOJI PRIJATELJI (RUTE)

Od srede, 2. 10. do petka, 4. 10. 2023 smo Ptički in Mavrice bivali izven vrtca, in sicer v Rutah.

Program je bil zelo pester. Po namestitvi v hotelskih sobah nas je čakalo kosilo, potem pa športni poligon, kjer so se otroci preizkusili na različnih postajah,

krasili škratove kape,

v sosednji brunarici pa so nam pripravili kres.

Sledila je večerja ter nočitev.

Naslednji dan, nas je po zajtrku presenetil škratek Poštarček in nam prinesel pismo ter kartončke, na katerem so otroci zbirali nalepke za vsako opravljeno nalogo.

Nato smo se odpravili na škratovo pot, kjer so otroci iskali namige (škratove sestavljanke).

Po vrnitvi iz pohoda je sledilo kosilo, počitek, potem pa štafetne igre, na katere je prišel tudi škrat Špik.

Po štafetnih igrah pa zaslužen sladoled,

nato pa večerna zabava v svečanih oblekah z glasbo ter plesom.

Po večerji zopet tuširanje, branje slikanic in nočitev.

Zadnji dan tabora smo vse spakirali v kovčke in po zajtrku preizkušali svoje spretnosti na igralnih postajah.

Po kosilu pa je prišel čas za odhod domov. Vsi škratki so se nam skrili, škratovščine se nismo uspeli naučiti, smo se pa kljub dežju imeli fino pa še vrhove je pobelil prvi sneg 😊.

Zapisali: Ptički in Mavrice iz enote Prule