PROJEKTNI TEDEN NA TEMO ZDRAVE PREHRANE

Vrtec v šolskem letu 2022/23 prvič sodeluje v projektu Zdravje v vrtcu, ki je usmerjen v izvajanje aktivnosti, ki ohranjajo in krepijo zdravje v vrtčevskem okolju in izven njega.
Eden izmed sklop, ki je ključnega pomena za naše zdravje je zdrava prehrana. Zato so oddelki v vrtcu izvajali aktivnosti na temo zdrave prehrane.
Zdrava prehrana je v vrtcu del vsakdana, saj otrokom nudimo uravnotežene in raznolike obroke. Cilj projektnega tedna je bil, da aktivnosti še bolj usmerimo v zdravo prehrano. Otroke želimo na zabaven način spodbuditi k uživanju zdrave prehrane. Tako lahko otroci pridobijo zdrave prehranjevalne navade, ki lahko trajajo vse življenje.

Strokovne delavke so z otroki izvajala različne aktivnosti, kot so:
– Priprava sadnih nabodal in napitkov (smutiji, limonada, čaj,…)
– Prepoznavanje živil s čutili (tipanje, vohanje, okušanje, opazovanje)
– Ustvarjanje prehranske piramide
– Izdelava plakatov z zdravo in nezdravo prehrano in razvrščanje živil
– Igre z lutkami
– Izdelava maskot
– Ogled lutkovnega filma
– Branje tematskih knjig
– Risanje otrokovih najljubših zdravih jedi
– Obisk tržnice
– Igranje v kuhinjskem kotičku
– Sejanje zelenjave in zelišč

Po izvedenih aktivnostih lahko zaključimo, da je bil projektni teden uspešen. Otroci so pridobili nova znanja o zdravi prehrani. Narejeni izdelki nudijo idealno možnost za ohranjanje pridobljenega znanja, tako se otroci na zabaven način spomnijo pomembnih informacij.
Preko slik si lahko ogledate nekaj utrinkov izvedenih aktivnostih.

Sodelovali: oddelki Vrtca Pod Gradom
Zapisala: Emina Fajković