SVETLORIS

Skupina Rožice iz enote Stara Ljubljana in Ptički iz enote Prule radi skupaj letamo in raziskujemo. Tokrat smo odšli v Jakopičevo galerijo, kjer smo imeli delavnico z naslovom SVETLORIS. Razmišljali smo o fotografiji.

Kaj je v resnici fotografija in kako nastane?

Vprašajmo pravega fotografa Metoda!

Otroci so s pomočjo predstavitve spoznali, zakaj je fotografija “zapis svetlobe”, nato sledili vznemirljivemu ustvarjalnemu eksperimentu, ki jim je približal bistvo fotografije same, prenesene v digitalni svet.

Gre za izredno kreativno tehniko umetniške fotografije, pri kateri smo risali vzorce z barvnimi lučkami, medtem pa fotoaparat beleži svetlobne poteze. Svojo umetnino smo si na koncu tudi natisnili. Ustvarjanje svetlorisa je ves čas potekalo pod budnim očesom treh izvajalcev delavnice. Poleg delavnice otroci prek različnih nalog, ugank in gibalnih vaj spoznavali aktualno razstavo.

Nekaj utrinkov …

Risanje z lučko po zraku

Ogled razstave fotografij Bojana Radoviča REPLIKA

In še nastale umetnije otrok ujete v fotografijo