JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

VRTEC NA OBISKU V ENTOGRAFSKEM MUZEJU

V etnografskem muzeju smo potovali po svetu: Evropi, Afriki, Ameriki, Aziji in potovanje zaključili v Avstraliji. Najprej smo se usedli v plovilo imenovano »čupa« (ozek, preprost, lesen čoln) s katero smo veslali po morju. Spoznali smo za kaj so čoln uporabljali in kje so ga našli. S pesmijo smo odveslali najprej v Afriko. Gospa Simona nam je pripovedovala zgodbo o afriškem poglavarju Muga Mugi, nadeli smo si prave afriške maske in nakit, katerega nosijo afriški moški in ženske ob posebnih priložnostih. Zelo je težek! Poglavar Muga ima lep, lesen stolček, na katerem sedi, uporablja pa ga tudi kot vzglavnik kadar spi. Vkrcali smo se na avion in poleteli v Ameriko, kjer smo se naučili uspavanko za otroke: Ani kuni. V Aziji smo se ustavili v Indiji, kjer smo Bojano obleki v tradicionalno oblačilo Sari. Pot smo končali v Avstraliji in spoznali pravi bumerang in kako z njim lovijo.
Presenečenje ogleda je bil obisk očka Grega, ki je v muzeju restavrator. Predstavil nam je svoje delo in delavnice, kjer renovirajo zelo stare predmete, da zopet zasijejo v svoji luči in najdejo svoj prostor v muzeju, ter niso skriti nekje v zaprašenih kletnih prostorih in podstrešjih.

Vzgojiteljici v skupini Rožice.

Dostopnost