JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Teden mobilnosti – MRAVLJICE, 16. – 22. 9. 2022

Trajnostna mobilnost je način življena in prav je, da jo kot vrednoto predstavimo vsem otrokom in njihovim staršem, saj se naše navade oblikujejo že v najzgodnejšem otroštvu.
V skupini Mravljice smo tudi z mlajšimi otroki v sklopu Evropskega tedna mobilnosti izvedli dejavnosti, ki so nam popestrile dneve v vrtcu. Posvetili smo se temam, ki nas spodbujajo, da živimo bolj zdravo in potujemo trajnostno. Otroci so v tem tednu osvajali znanja in spretnosti s področja prometne varnosti. Spoznavali so prometne znake in si jih ogledovali v knjigah in slikanicah, prevozna sredstva so razvrščali v različne vrste prometa na plakatu, seznanili so se z novo pesmico »Moj rdeči avto«, na sprehodu po mestu so opazovali promet in vozila, na terasah so se vozili s poganjalci, igrali so se z izdelano namizno igro o vozilih, za piko na i pa so s tehniko lepljenja ustvarili svoje semaforje, ki smo jih razstavili pred našo igralnico.


Nastja Božič in Vesna Girandon

Dostopnost